Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele

parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie

Parafia Zabierzów

Email Drukuj PDF

Mamy nowych lektorów !

Widzimy ich czasem przy ołtarzu w białych albach, jak czytają Słowo Boże, czasem nawet co zdolniejsi śpiewają, czy wykonują różne funkcje liturgiczne, których mali ministranci jeszcze nie potrafią. A teraz będziemy widzieli i słyszeli ich jeszcze częściej, bo mamy siedmiu nowych...

Lektorzy czyli Ministranci Słowa Bożego... Sobór Watykański II, który umożliwił czytanie Pisma świętego w kościele przez ludzi świeckich o lektorach tak napisał: „Lektorzy spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Niech więc wykonują swój urząd z taką szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego” (Konstytucja o Liturgii). Słowa te przypomniał jeden z naszych nowo pobłogosławionych lektorów dziękując Ks. Dziekanowi Stanisławowi Kozieł za dopuszczenie do posługi.

Więcej…

Zaproszenie na spotkanie 19 stycznia

Email Drukuj PDF

 

Zaproszenie na spotkanie Ruchu Czystych Serc

 

Najbliższe spotkanie Ruchu Czystych Serc w naszej parafii odbędzie się 19.01.2013 r. (tj. sobota) o godz. 15:00 w salce katechetycznej. Tematem spotkania będzie nasza dojrzałość i rozwój.

Spotkanie to będzie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej części spotkania powiemy sobie o dojrzałości, samowychowaniu i naszym „Westerplatte”, czyli o tym, co jest dla każdego z nas najważniejsze i czego bronimy w naszym życiu. Natomiast druga część spotkania odbędzie się w formie rozważań, autorefleksji na powyższy temat i będzie stanowiła swoiste podsumowanie całego spotkania.

Więcej…

Strażacki konwój

Email Drukuj PDF

W naszym dekanacie nadal trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii s.Faustyny i Jana Pawła II. Zabierzowska parafia była pierwszą wspólnotą w której znaleźli się tak dostojni „Goście”. Samochodem - kaplicą obraz i relikwie zostały przewiezione do naszej parafialnej świątyni. Zabierzowscy strażacy byli tymi, którzy jako pierwsi mogli towarzyszyć przejazdowi i tworzyć uroczysty konwój w drodze z Sanktuarium w Łagiewnikach do Zabierzowa. Zazwyczaj po ogłoszeniu alarmu, strażacy starają się dotrzeć w miejsce zagrożenia w jak najkrótszym czasie, pomagając sobie sygnałami dźwiękowymi i błyskowymi. W tym jednak przypadku przejazd odbywał się powoli z pełnym powagi dostojeństwem, a sygnały dodawały odpowiedniej rangi tej krótkiej podróży. Na strażackich ramionach obraz został wniesiony do naszej parafialnej świątyni.

Po niespełna 24 godzinach peregrynacja w Zabierzowie się zakończyła. Relikwie i obraz powędrowały do pobliskiej parafii w Brzeziu pod opieką Rycerzy św. Floriana z Ujazdu i Brzezia.

Jerzy Banarski

Duchowa adopcja

Email Drukuj PDF

Czapeczka dla nienarodzonego

Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku 25 marca (Dzień Świętości Życia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) dokonamy duchowej adopcji dziecka poczętego.
Każdy z parafian Duży i Mały, będzie miał okazję, aby włączyć się w ratowanie życia dziecka. Serdecznie zachęcamy aby każdy kto umie robić na szydełku wykonał dowolną ilość malutkich czapeczek (wzór znajduje się w gablotce w przedsionku kościoła). Zrobione czapeczki prosimy składać w zakrystii do 17 marca. Następnie 25 marca osoby które duchowo zaadoptują dzieci otrzymają malutką czapeczkę aby przypominała o dzieciątku, za które się będzie modlić.
s. Agnieszka
Odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania:
Co to jest duchowa adopcja?
Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Jakie mogą być dodatkowe postanowienia?

Więcej…

Wodne akrobacje

Email Drukuj PDF

V HALOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI WE FREESTYLE'u KAJAKOWYM PRZESZŁY DO HISTORII

W przededniu niedzieli palmowej, 23 marca miały miejsce V Halowe Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyl’u Kajakowym. Kolejny raz gościliśmy wspaniałych zawodników z całej Polski. Zawody odbyły się w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym, który, dzięki gościnności Dyrektora, co roku użycza nam basenu na czas rywalizacji sportowców. Jak zwykle przybyło sporo osób a pośród nich goście specjalni Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan i Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, którzy objęli patronat. Tuż po godzinie 11 sportowcy rozpoczęli zaciętą rywalizację, której efektem było wyłonienie zawodników startujących w finałach, w międzyczasie wszyscy uczestnicy mieli przerwę na odpoczynek i posiłek, który jak zwykle zapewniła nam restauracja McDonald’s. W finale zawodnicy dostarczyli nam wiele emocji i w ostatecznym rezultacie wyniki wyglądały następująco:

Więcej…

Strona 1 z 81