Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – XII – niedz. zwykła (19.06.2022)

By czerwiec 19, 2022 No Comments

– w ramach oktawy uroczystości „Bożego Ciała” zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją wokół kościoła – dzisiaj o godz. 16.30 a w dni powszednie o 17.30.

 Z kalendarza liturgicznego
we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
w czwartek– uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy „Bożego Ciała”. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją i mszę św., po której poświęcenie wianków i indywidualne błogosławienie dzieci. Wówczas również wyrazimy wdzięczność s. Annie za posługę w naszej parafii
w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00; 9.00 i 18.00
w sobotę – wspomnienie Niep. Serca Maryi.

Modlitwa Różańcowa
w sobotę – Róża Zwiastowania
w niedzielę – Róża św. Wojciecha

W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na msze św. dziękczynne: dzieci przedszkolne oraz z kl. I – III wraz z rodzicami we czwartek o godz. 18.00 a uczniów pozostałych kl. z wychowawcami w piątek o godz. 9.00. Młodzież, która nie ma mszy św. na zakończenie w szkołach a ma potrzebę wdzięczności w piątek o 18.00.

– Mając w pamięci Uroczystą procesją ku czci „Bożego Ciała”, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie, przebieg i tym, którzy wzięli w niej udział. Dziękujemy tym, którzy z tej okazji przystąpili do spowiedzi i Komunii św. Dziękujemy przygotowującym kościół i jego obejście.
Dziękujemy przygotowującym ołtarze: Wolontariuszom biblioteki „Pod Aniołem”, młodzieży; Rodzinom z Kręgu Domowego Kościoła, Różom męskim, rodzicom i dzieciom kl. III. Służbie Liturgicznej, chórowi – „Voci di san Francesco” z p. Edwardem i p. Mariuszowi,  młodzieży recytującej poezję przy ołtarzach, siostrom za dekoracje kościoła i czuwanie nad dziećmi sypiącymi kwiaty i komunijnymi, którym dziękujemy oraz ich rodzicom.
– pocztom sztandarowym: OSP – Zabierzów i Harcerzom ze sztandarem oddz. „Błyskawica” oraz Klubowi Seniora, również za niesienie figurki Dzieciątka Jezus – po latach wzięła udział w procesji. Może uda się co roku czynić procesje bardziej bogatą o udział kolejnych sztandarów czy feretronów by zyskała dawny blask. Zespołowi „Caritas” za asystę przy relikwiach św. Jana Pawła II,  Braci Strażackiej  za asystę przy Najświętszym Sakramencie.
– właścicielom i pracownikom apteki przy ul. Kolejowej; Siostrom, i rodzinie Skrzypaszek przy posesjach, których postawione były ołtarze. Dyrekcji i pracownikom KBS – za wywieszenie flag. Wszystkim, którzy udekorowali swoje posesje i domy na trasie procesji.
– dziękujemy miejscowej policji i strażakom za zabezpieczenie trasy procesji.
Wszystkim i każdemu z osobna – dziękujemy.
– dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom z ul. Sportowej za 300 zł z Oś. Sienkiewicza 3 i 5 ul. Kamiennej i ul. Krakowskiej po 200 zł.  W minionym tygodniu zakończone zostały prace przy frontowej części ogrodzenia – wszyscy mogą ocenić jaki jest efekt. Rozpoczęły się  już prace związane z wykonaniem ogrodzenia na części za kościołem.
– Ofiary przekazywane na pomoc obywatelom Ukrainy przekazywane są systematycznie opiekującym się mieszkańcami w budynku przy ul. Kolejowej 11 i przeznaczane są na mleko, owoce i słodkości dla przebywających tam dzieci.
– biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza na wykład p. dr Sławomira Stachiewicza pt: „Inflacja ciemna materia i ciemna energia w Kosmologii” – 26.06.br o godz. 18.00
– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: o praktykowaniu adoracji art.: „Święty czas”; o obecności zakonów art.: „Jasny punkt odniesienia” i „Radykalna wierność”; o ewangelizacji młodych art.: „Strefa piękna”;  o zjawisku cudów art.: „Cuda szanują wolność”; o sytuacji narodowościowej art.: „Rzeczpospolita wielu narodów?” czy art.: „Czy wiemy co jemy?”.

 

 

Leave a Reply