Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ (12.06.2022)

By czerwiec 10, 2022 No Comments

– Wyznajemy wiarę i oddajemy cześć Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Zamiast kazania na zakończenie mszy sw. adoracja Najśw. Sakramentu.   O 16.30 nabożeństwo „czerwcowe”.

– Z kalendarza liturgicznego
w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika
w czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjne „Boże Ciało”.  Msze św. o 7.00; 9.00; 12.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy  procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.  Procesja przejdzie ul: Kolejową, Sportowa, Norbertanek i Śląską. Prosimy o udział w procesji: Służbę liturgiczną, , chór „ Voci di san Francesco” w strojach galowych, przedstawicieli Szkoły; druhów OSP Zabierzów, „Klub Seniora” – z pocztami sztandarowymi.  Zespół „Caritas” prosimy, aby niósł relikwie św. Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci w strojach krakowskich i komunijne do sypania kwiatów i niesienia poduszek procesyjnych oraz dzieci z kl. IV w białych strojach. Prosimy o liczny udział w procesji. Zadbajmy o piękno procesji. Wciąż czeka na udział w procesji figura „Dzieciątka Jezus”, może znajdą się odważne osoby i przejdą procesje z tą figurą – prosimy o to już kolejny rok.

Udekorujmy trasę procesji oraz okna naszych domów. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
I-ego – młodzież z Kręgu Biblijno – Modlitewnego i wolontariuszy biblioteki „Pod Aniołem”.
II-ego – rodziny z „Kręgu Domowego Kościoła” o obecność przy tym ołtarzu poprosimy Gości z Ukrainy.
III- ego – Róże Męskie;
IV- ego – Rodziców i dzieci z kl. III.

– w ramach Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo Eucharystyczne z  procesją o godz. 17.30 w dni powszednie a w niedzielę o 16.30.

– możliwość spowiedzi przed „Bożym Ciałem” – od poniedziałku od 17.00

W piątek – wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego

Modlitwa Różańcowa
w poniedziałek – Róża MB Kalwaryjskiej – o 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych
w środę – Róża MB Wniebowziętej i MB Bolesnej
w czwartek – Róża MB Szkaplerznej
w niedzielę – Róża św. Józefa

– we wtorek o godz. 16.00 ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – prosimy by młodzież przyniosła ze sobą dzienniczki.

– w przyszłą niedziele msza św. o godz. 12.00 w intencji dzieci, które w czerwcu obchodzą I-rocz. urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– informujemy że z woli Przełożonych Zakonnych wraz z zakończeniem Roku szkolnego, posługę w naszej parafii zakończy s. Anna Niedźwiecka. Dziękujemy Siostrze za krótką ale tak bardzo owocną posługę. W duchu wdzięczności za posługę s. Anny i o błogosławieństwo dla Niej modlić się będziemy na mszy św. w czwartek 23.06. o godz. 18.00 – (zakończenie oktawy Bożego Ciała).

– otrzymaliśmy podziękowanie z hospicjum dla dzieci im. ks. Tischnera za dar serca dzieci pierwszokomunijnych. Tekst wywieszony jest w gablotce.

– Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Obecnie jak widać trwają prace przy frontowej części ogrodzenia a w bliskiej przyszłości podejmiemy prace przy części ogrodzenia z tyłu kościoła, gdyż istniejące nie należy do estetycznych.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: o byciu chrześcijaninem art.: „Chrześcijaństwo zobowiązuje”; o relacji UE do wiary art.: „Zagubiony Bóg”; o ewentualnym procesie beatyfikacyjnym Edmunda Wojtyły art.: „Trzecia droga Edmunda”; na temat sytuacji w rolnictwie art.: „Od pola do stołu”.

Jest również do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego w cenie 12 zł poświęcony w całości Cudom Eucharystycznym

Leave a Reply