Pomoc Ukrainie

Ogłoszenia dotyczące uchodźców z Ukrainy (20.03.2022)

By marzec 19, 2022 No Comments

Dziękujemy za wszelkie  zaangażowanie w pomoc potrzebującym wsparcia, uciekającym przed wojną na Ukrainie.

Dziękujemy za wszelkie przekazane dary, środki finansowe na koncie mamy: 6137,76 zł oraz za fizyczną pomoc przy prowadzeniu magazynu z darami. Zapraszamy szczególnie młodzież by się zgłaszała i podejmowała dyżury w magazynie. Dziennie do magazynu zgłasza się ok. 80 osób szukając potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy mężczyznom i młodzieży męskiej za pomoc, o którą prosiliśmy i nadal prosimy.

Ruszyła szkoła j. polskiego i pojawiły się pierwsze prośby o pomoc w pracach domowych i prace w obejściu. Można je nadal zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

Wszystkie propozycje i możliwości pomocy są aktualne.

Osoby goszczone przez rodziny powinny zgłosić się w Urzędzie Gminy by otrzymać nr. PESEL i związane z tym świadczenia.

– Jedna prośba do osób rozwieszających plakaty informujące o doniosłych wydarzeniach na tablicach ogłoszeń – szanujmy się wzajemnie i ceniąc sobie własne projekty, ceńmy też to co inni robią. Nie umieszczajmy plakatów na plakatach informujących o trwających dziełach. Na tablicach jest wystarczająco dużo miejsca by się wszystkie plakaty zmieściły. Proszę szanujmy się !

Leave a Reply