Niedziela Chrztu Pańskiego (09.01.2022)

By styczeń 10, 2022 No Comments

Obchodzimy dzisiaj pamiątkę chrztu Pana Jezusa w Jordanie, który zapoczątkował Jego publiczną dzia- łalność. Wspomnijmy swój własny chrzest, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni we wspólnotę Kościoła. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

O godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia
Modlitwa różańcowa
w czwartek – Róża MB Kalwaryjskiej
w sobotę – Róża MB Wniebowziętej, M.B Bolesnej w niedziele – Róża św. Józefa.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci obchodzących I – rocznicę urodzin.
Wyrażamy uznanie i wdzięczność organizatorom X- Orszaku „Trzech Króli” przede wszystkim Klubowi Seniora i Rodzinom z Kręgu Domowego Kościoła oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Dziękujemy za pielęgnowanie tradycji, która ma swe bezpośrednie odniesienie do jednego z najstarszych Świąt w kalendarzu liturgicznym, jakim jest święto Objawienia Pańskiego.

Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym za imienne ofiary rodzinom z ul: Śląskiej za 500 zł ul. Zielonej za 200 zł oraz za ofiary na konkretne cele: na fundusz SOS (składka z pasterki) – 1210.00 zł
na UPJP II – 6640.00 zł
na misje z (6.01) – 6063.00 zł
składka z Bożego Narodzenia wyniosła – 8210.00 zł

Z wizytą duszpasterską udamy się w tym tygodniu do wiernych, którzy wyrazili wolę spotkania i modlitwy w swoim domu w następującym porządku od godz. 17.00
w poniedziałek – ul. Nad Woda, ul. Rodziny Poganów we wtorek – ul Konwaliowa i ul. Śląska
w środę – ul. Leśna ul. Zacisze
w czwartek – I – ul. Krakowska ul. Kolejowa ul. Polna
II – ul. Willowa i Oś. Sienkiewicza
w piątek – ul. Widokowa ul. Topolowa ul. Krzyżowa ul. Ładna
w sobotę – od godz. 11.00
I – ul. Dębowa, Os. Lipowy Gaj, ul. Łąkowa
II – ul. Szkolna ul. Wielkie Pola
w poniedziałek (17.01.2022) – ul. Słoneczna, Poziomkowa, Spokojna

Natomiast na msze św. „kolędowe” o godz. 17.00 zapraszamy rodziny w następującym porządku:
w poniedziałek – ul. Sportowa ul. Wapienna ul. Ogrodowa, ul. Parkowa, ul. Sadowa, ul. Willowa
we wtorek – ul. Krakowska ul. Malinowa
w środę – ul. Cmentarna Os. Na Stoku ul. Leśna. ul. Zacisze + Osiedle ul. Jodłowa ul. Południowa
w czwartek – ul. Zawiła, ul. Ładna ul. Kalwaryjska ul. Krzyżowa ul. Białych Brzóz ul. Wielkie Pola ul. Brzozowa
w piątek – ul. Polna ul. Lotniskowa ul. Pogorzany, ul. Szkolna
w sobotę – ul. Kamienna ul. Topolowa ul. Rzemieślnicza
w niedziele na godz. 12.00 – Os. Lipowy Gaj i ul. Widokowa
Rodziny, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w określonym dniu, mogą wziąć udział we wspólnej modlitwie w innym terminie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: o tajemnicy dnia art.: „Syn umiłowany” i art.: „Po co Jezusowi chrzest?” o trwającym pontyfikacie papieża Franciszka art.: „Stroma droga do domu”; o drodze do pokoju z samym sobą art.: „Pokój przez łzy” czy art.: „Przychodzi katolik do terapeuty”. Do numeru dołączone jest opakowanie na kolejne płyty CD z tekstem Pisma św. które będą się ukazywały w kolejnych numerach.

W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Krystynę Jurczyk – Dobry Jezu a nasz Panie …