Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.09.2021 XXIV – niedz. zwykła

By wrzesień 13, 2021 No Comments

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.09.2021   XXIV – niedz. zwykła

– Msze św. w normalnym porządku o 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00 o 16.30 koronka ku czci Bożego Miłosierdzia. Od dzisiaj możemy się cieszyć z wyniesienia do chwały ołtarzy: matki Elżbiety Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. Wierzymy że wstawiennictwo nowych błogosławionych będzie skuteczne i owocne dla nas osobiście dla Ojczyzny i Kościoła.

Z inicjatywy Episkopatu Polski rozpoczyna się dzisiaj XI – Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

we wtorek  święto Podwyższenia Krzyża Św.

w środę – wspomnienie MB Bolesnej

w czwartek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

w sobotę – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży

Modlitwa Różańcowa

w poniedziałek  Róża MB Kalwaryjskiej

w środę – Róża Wniebowzięcia i MB Bolesnej

w czwartek – Róża MB Szkaplerznej. O 17.15 różaniec za  zmarłych wypominanych i msza św. w ich intencji.

w niedzielę – Róża św. Józefa

w czwartek o godz. 18.30 w kościele pierwsze spotkanie rodziców dzieci kl. III w ramach przygotowania do I – spowiedzi i Komunii św. – prosimy o udział.

– w piątek inauguracja przygotowania do bierzmowania młodzieży kl. VII i VIII. Zainteresowanych wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, po której rozdanie dzienniczków i spotkanie  z rodzicami.

w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. „na roczek”. Prosimy o zgłoszenie dzieci, które we wrześniu obchodzą I – rocz. urodzin. 

również w przyszłą niedzielę ks. Dariusz zaprasza kandydatów do bierzmowania z kl. I – szkół średnich na mszę św. o godz. 17.00, po której spotkanie formacyjne. Bierzmowanie tej grupy młodzieży planujemy na 21.10.br.

– uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu obchodzić będziemy w niedziele 3.10.br. Uroczysta suma na którą już dzisiaj zapraszamy o godz. 12.00.

– w piątek o godz. 5.00 z rynku wyjazd na pielgrzymkę do Włoch.

– dziękujemy za ofiary na rzecz parafii w tym rodzinom z ul. Krzyżowej za 500 i 200 zł z ul. Zawiłej za 200 i 150 zł.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: w kontekście beatyfikacji art.: „Prymas w czasach popkultury”; art.: „Palec Boży”; „Szczęśliwe życie Prymasa” art.: „Uzdrowiona przez matkę Czacką”; art.: „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”; o złotych paraolimpijczykach art.: „To nie była droga usłana różami”;

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Leona Stokłosę i Wojciecha Szyldera – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply