Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021 II– niedz. Wielkiego Postu

By Luty 28, 2021 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021 II– niedz. Wielkiego Postu

– Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 16.00 a Drogę Krzyżową w niedzielę o godz. 8.00 i w piątek o godz. 7.30, 16.30 z udziałem dzieci i o 17.30 dla młodzieży i starszych.

Jutro po raz kolejny obchodzić będziemy dzień pamięci o bohaterach zwanych „żołnierzami wyklętymi”. Komunistyczny reżim odebrał im życie i pogrzebał w bezimiennych mogiłach a rodzinom zakazał okazywania pamięci. Dzisiaj przywracani po imieniu historii, odbierają należną im cześć a rodziny mogą okazać pamięć i bez obawy wypowiedzieć imię Tych, którzy wierni Bogu, mając swój honor i miłość do Ojczyzny w sercu zachowali się tak: „jak trzeba”. – Modlitwa różańcowa

w środę – Róża MB Królowej Polski

– Z kalendarza liturgicznego
w czwartek – święto św. Kazimierza – patrona archidiecezji krakowskiej. Z racji na I-szy czwartek od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań i możliwość spowiedzi.
w piątek – z racji na I-szy w miesiącu po mszy św, o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 – zwracamy na to uwagę dzieciom i kandydatom do bierzmowania.
w sobotę – z racji na I-szą w miesiącu po mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługa sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

– ks. Dariusz zaprasza ministrantów i kandydatów na ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 w salce. Prosimy o motywowanie synów i wnuków by zechcieli służyć przy ołtarzu.
– dziękujmy ojcom dzieci kl. III za udział w spotkaniu.

– z radością informujemy że w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie do przyjęcia święceń kapłańskich w stopniu diakonatu, przygotowuje się nasz parafianin Mateusz ZBROJA. Przełożeni odpowiedzialni za przygotowanie kandydata informując o tym fakcie, proszą o zgłoszenie ewentualnych informacji, które mogą stanowić przeszkodę w przyjęciu święceń.

Osobę kandydata polecamy modlitewnej pamięci i za tę modlitwę w Jego imieniu dziękujemy.
– podobnie jak w roku ubiegłym z okazji święta św. Józefa będziemy modlić się w intencji mężów i ojców naszej parafii. I tak w piątek 19.03. na mszy św. o godz. 17.00 miłosierdziu Bożemu polecać będziemy zmarłych mężów i ojców a w niedzielę 21.03. o godz. 17.00 wraz z ks. biskupem Januszem, wypraszać będziemy potrzebne łaski dla żyjących mężów i ojców. Prosimy o imienne

zgłoszenia. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundację figury św. Józefa, której poświęcenia dokona ks. Biskup.
– dziękujemy za znaczne i systematyczne ofiary na rzecz parafii, w tym za imienne ofiary rodzinom z ulicy: ul. Konwaliowej za 500 zł. ul. Łąkowej za 400 zł. ul. Niecałej, ul. Krakowskiej, ul. Kamiennej po 200 zł.

– Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali od 13.03 do 17.03.br. Program zamieszczony jest w „Życiu Zabierzowa”.
– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: z wielkopostnego cyklu art.: „Paradoks posłusznego”; o ks. Władysławie Gurgaczu, kapelanie wyklętych art.: „Mistyk wyklętych”; dla mężczyzn art.: „Zimny prysznic”; dla małżonków mających problem z rodzicielstwem art.: „Niepłodni” dla rodziców i młodzieży art. „Dopalaczowa hydra”; o tym jak osoba niepełnosprawna odnajduje się w życiu publicznym art.: „Tak po prostu jest”.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Annę Fic – Dobry Jezu a nasz Panie …