Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 I – niedz. Wielkiego Postu

By Luty 20, 2021 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 I – niedz. Wielkiego Postu

– Rozpoczęliśmy kolejny w naszym życiu Wielki Post. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pasyjne.
O godz. 16.00 pierwsze w tym Wielkim Poście „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Dariusz.

– „Droga Krzyżowa” – w niedzielę o godz. 8.00 oraz w piątek o godz. 7.30; 16.30 dla dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Prosimy o prowadzenie według określonego porządku, który jest wywieszony w gablotce i zamieszczony w „Życiu Zabierzowa”. – – Cieszył tak liczny udział w liturgii w „Środę popielcową”. Szczerze podejmijmy pasyjną refleksję i w miarę możliwości zechciejmy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj po każdej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania popiołem osób, które nie uczestniczyły w liturgii w „Środę popielcową”. Osoby te prosimy o podejście po błogosławieństwie przed ołtarz.
– dziękujemy Wszystkim, którzy w ramach 40-to godzinnego nabożeństwa prowadzili adorację i nawiedzali Pana Jezusa.

Modlitwa różańcowa:
w czwartek – Róża Zwiastowania
w piątek – Róża MB Częstochowskiej
w sobotę – Róża MB Nieust. Pomocy
Z kalendarza liturgicznego
w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra
– w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę po mszy św. wieczornej w kościele.

– w czwartek o godz. 18.00 w kościele spotkanie ojców dzieci kl. III w ramach przygotowania do I – spowiedzi i Komunii św. – serdecznie zapraszamy.
– ks. Dariusz zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 15.30 kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

– „Bóg zapłać” za ofiary przekazywane na rzecz parafii, w tym za imienne ofiary rodzinom: z ul. Konwaliowej za 5 000 zł. z ul. Zielonej za 500 zł.
W minionym tygodniu została przekazana kolejna rata wykonawcy „wieżyczki” w wysokości 15 000 zł.

Odpowiadając na sugestie parafian, dotyczące braku miejsca kultu św. Józefa w naszym kościele informujemy, że planujemy umieszczenie figury św. Józefa na ścianie pod chórem po lewej stronie a po prawej figury św. Szymona z Lipnicy jako Tego, który niósł pomoc w czasie zarazy w Krakowie. Zgodnie z planem poświęcenia figury św. Józefa dokona ks. bp Janusz Mastalski 21.03.br na mszy św. o godz. 17.00 odprawianej w intencji ojców naszej parafii. Tą mszą św.

chcemy zainaugurować nabożeństwa ku czci św. Józefa odprawiane każdego 19 – ego dnia miesiąca w ciągu trwającego „Roku św. Józefa”. Niech ta figura będzie szczególnym wotum wdzięczności ojców, za opiekę św. Józefa nad nimi i ich rodzinami.

Natomiast poświęcenia figury św. Szymona z Lipnicy planujemy dokonać przy okazji bierzmowania w czerwcu.
Ufamy że będzie nam dane zrealizować te plany.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, której lektura w rodzinnym gronie może być godnym postanowieniem wielkopostnym. W Gościu Niedzielnym polecamy: rozważania z cyklu „Któryś za nas cierpiał rany”; o przyszłości Kościoła art.: „Spacer po wodzie”; pomagające przeżyć czas Wlk. Postu art: „Rachunek sumienia” i art.: „Post na wzrost”; dla rodziców, katechetów i uczniów .art.: „Katecheza w czasach pandemii”; rozmowa z byłym wikariuszem w Bolechowicach a obecnie biskupem w Brazylii Zdzisławem Błaszczakiem pt: „Na sliskiej drodze w Rio” czy refleksja pt: „Obraz z raną w boku”.

W Życiu Zabierzowa zamieszczony jest fotoreportaż z pogrzebu śp. Teresy Dąbrowa.
– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Aleksandra Koprynię – Dobry Jezu a nasz Panie …

Miłej niedzieli i dobrego tygodnia – życzymy