OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.02.2021 VI- niedz. zwykła

By Luty 14, 2021 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.02.2021 VI- niedz. zwykła

– Po mszy św. o godz. 12.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40-to godzinnego. Adoracja Pana Jezusa trwać będzie dzisiaj do 17.00.
Jutro i we wtorek adoracja od 7.30 do 17.00. Prosimy o podjęcie adoracji według ustalonego porządku, który jest wywieszony w gablotce i zamieszczony w „Życiu Zabierzowa”. Prosimy również o indywidualne nawiedzanie Pana Jezusa. Osoby, które z różnych powodów nie uczestniczą w liturgii mają możliwość adoracji Najśw. Sakramentu bez obawy i lęku.

– we wtorek o 16.30 – uroczyste nieszpory na zakończenie nabożeństwa.

– Najbliższa środa to „Środa popielcowa” – rozpoczynająca Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00; 9.00 oraz o 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) i co do ilości (trzy razy w ciągu dnia w tym raz do syta). Jako ludzie wierzący przeżyjmy ten czas godnie, podejmijmy refleksję nad praktykowaniem uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała i budźmy w sobie nadzieję, która zwycięża wszelkie lęki i pozwala dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

– tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne, na które usilnie zapraszamy odprawiać będziemy w normalnym porządku:

Draga Krzyżowa – w piątek o 7.30; 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz w niedzielę o godz. 8.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00 Rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od 13 do 17 marca br.

– w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. na „roczek”. Prosimy o zgłoszenie dzieci, które w lutym obchodzą I-rocznicę urodzin.
– rodzicom dzieci kl. III i młodzieży kl. VIII dziękujemy za udział w spotkaniach. Już dzisiaj zapraszamy ojców dzieci kl. III na spotkanie w męskim gronie w czwartek 25.02.br o godz. 18.00 w kościele.

– Dziękujemy za ofiary przekazane na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w tym za imienne ofiary rodzinom: z ul. Jodłowej za 1000 zł. ul. Konwaliowej i ul. Brzozowej po 600 zł ul. Łąkowej za 500 zł., ul. Krakowskiej za 200 zł. W sumie złożono i przelano na konto 11.620.00 zł. oraz 1,5 euro. Tym serdeczniej dziękujemy za systematyczne i znaczne ofiary wszystkim uczestniczącym w liturgii w kościele i przelewającym ofiary na konto a pozostałych o tę ofiarność na miarę możliwości prosimy. O planach działań, mających na uwadze naszą pobożność i piękno świątyni powiemy w przyszłą niedzielę. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Cieszy fakt że tak wielu bierze do ręki „Gościa Niedzielnego” i inne tytuły. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: na początek Wlk. Postu art.: „Zacznij od popiołu”, „Posypani mąką”, „Wszystkie kolory penitentów”; dla zakochanych art.: „Najpiękniejsza historia miłości”, „Nowa biała sukienka”,; o relacji do księży art.: „Opluta sutanna”; dla rodziców art.: „To trzeba wiedzieć” i „Wy okrutni obrońcy życia”. „Wierność wyborowi”.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Janinę Bilecką, śp. Zofię Gawin i śp. Teresę Dąbrowa – Dobry Jezu a nasz Panie …