Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 czerwca 2020

By Czerwiec 27, 2020 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.06.2020                                             XIII – niedz. zwykła

 

– o godz. 16.30  nabożeństwo czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwo  o 17.30. We wtorek ostatnie nabożeństwo „czerwcowe”.

         Z kalendarza liturgicznego

w poniedziałek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

w czwartek – rocznica poświęcenia katedry na Wawelu. Z racji na I czwartek miesiąca od godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Możliwość spowiedzi od 17.00

w piątek – święto św. Tomasza Apostoła i I – szy piętek  miesiąca – po mszach św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Możliwość spowiedzi od 17.30.

w sobotę – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu i I – sza sobota miesiąca – po mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niep. Serca Maryi w duchu objawień w Fatimie.

Z racji na trwającą wciąż pandemię nie odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Jeśli ktoś życzy sobie odwiedzin kapłana, to prosimy o indywidualne zgłoszenia. W razie pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożenia życia, prosimy o bezwzględne wezwanie kapłana.

         Modlitwa Różańcowa

we wtorek – Róża Nawiedzenia

w piątek – Róża MB Królowej Polski

w niedzielę – Róża św. Franciszka.

– Dziękujemy tym dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, którzy z Bogiem zakończyli rok szkolny i katechetyczny rozpoczynając wakacje. Obecni na modlitwie, niech mają satysfakcję, że potrafią i chcą dziękować.

Wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy o praktykach życia religijnego. Niech ich podjęcie będzie świadectwem naszej wiary.

– W okresie wakacji nie ulega zmianie porządek mszy św., w tygodniu ( 7.00 i 18.00) oraz godziny urzędowania kancelarii.

W niedzielę msze św. będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00 –

ten porządek obowiązuje już od przyszłej niedzieli.

– Prosimy o zwrócenie uwagi na strój w jakim przychodzimy do kościoła w słoneczne dni. Strój bowiem świadczy o naszej kulturze i zrozumieniu celu naszej obecności w określonym miejscu.

– Decyzją Ks. abp. Marka Jędraszewskiego z dniem 1.07.br ks. Marek Skop został mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w  Łapanowie. Księdzu Markowi dziękujemy za dziewięć lat posługi w naszej parafii i życzymy gorliwości w podjęciu i pełnieniu posługi  w nowej parafii. Już dzisiaj zapraszamy ks. Marka na uroczystość odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu  4.10.br.

Ks. Marek obejmuje parafię, która zmaga się ze skutkami powodzi. Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa i z życzliwości do ks. Marka składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy jako wsparcie dla powodzian i przekażemy ją ks. proboszczowi Markowi. Za wsparcie „Bóg zapłać”.

– W imieniu własnym i licznych parafian oraz w duchu odpowiedzialności za siebie wzajemnie, prosimy o zakładanie maseczek na czas obecności w kościele.

– Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii, w tym rodzinie z Oś Sienkiewicza za 100 zł. W minionym tygodniu przekazano 15 tys. zł. wykonawcy wieżyczki.

– Pan Sołtys informuje że 2.07.2020 tj. w czwartek o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Promocji – odbędzie się „Zebranie wiejskie”.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy:  o religijności i duszpasterstwie w czasie pandemii nie tylko w Polsce art.: „Pokolenie Covid-19”; o gangsterze, który został duchownym i ewangelizuje wśród grypserów art.: „Pełen szacun”; świadectwo chorego dziecka, które wzrusza pt: „Nie lubię chorować, ale …”; z myślą o wakacyjnych podróżach art.: „Mikrokosmos”; dla smakoszy kawy art.: „Napój dobry na wszystko”.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisławę Duda i Halinę Sarna – Dobry Jezu a nasz Panie …

 

                   ŻYCZYMY KRZEPIĄCEGO CIAŁO I DUCHA                                             BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

Leave a Reply