Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 marca 2020

By Marzec 21, 2020 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.03.2020

IV – niedz. Wielkiego Postu

– Z pomocą łaski Bożej przeżywamy ten niełatwy czas. Trwajmy również na modlitwie wspólnotowej tu w kościele oraz rodzinnej i indywidualnej w domu. Pozostaje nam ufna modlitwa, która stanowi wsparcie tych wszystkich, którzy na różne sposoby próbują opanować sytuację. Używając terminologii papieża Franciszka <zejdźmy z kanapy> i pomyślmy, w jaki sposób możemy i my angażować się w dzieło poskromienia wirusa.

– Przed błogosławieństwem na każdej mszy św. śpiewamy „Suplikacje” a w tygodniu odmawiamy modlitwę „Pod Twoja obronę”. Dzisiaj o godz. 17.45 pół godziny adoracji Najśw. Sakramentu w intencji opanowania epidemii. Nabożeństwa pasyjne w normalnym porządku : Gorzkie Żale o godz. 16.00; Droga Krzyżowa w niedzielę o godz. 8.00 w piątek o godz. 7.30; 16.30 i 17.30. Korzystajmy z radiowych i telewizyjnych transmisji mszy św. oraz nabożeństw i uczestniczmy w nich w sposób godny.

Z racji na odwołane rekolekcje msze św. codziennie o 7.00 i 17.00 – od godz. 16.00 możliwość spowiedzi o godz. 16.30 odmawiamy różaniec. Kierując się rozumem i wiarą podejmujemy tę modlitwę w kościele, włączajmy się w nią również w rodzinnym gronie .

– Modlitwa różańcowa

w środę – Róża Zwiastowania

w czwartek – Róża MB Częstochowskiej

w piątek – Róża MB Nieustającej Pomocy

– Z kalendarza liturgicznego

w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze św. o 7.00 i 17.00. W tym dniu można podjąć się „Duchowej adopcji dziecka poczętego”. Stosowne deklaracje na stoliku z gazetami. Z racji na zaistniałą sytuacje można włączyć się w to dzieło nawet będąc w domu a gdy wszystko wróci do normy wypełnić i złożyć deklarację.

– nie możemy przeprowadzić tak jak w poprzednich latach akcji charytatywnych wspierających potrzebujących. Niemniej nie rezygnujmy z możliwości i powinności czynienia dobra wobec tych, którzy z różnych racji na to liczą. Czyńmy to wobec naszych sąsiadów, w sposób serdeczny, ale i mądry dając wyraz chrześcijańskiej miłości, z której to w tej sytuacji zdajemy egzamin Niech „wirus” który zamyka nam drzwi, nie zamknie nam serc.

Jeśli będą sytuacje wymagające szczególnej pomocy prosimy o informacje – byśmy wspólnie ten egzamin zdali.

Korzystajmy również z inicjatyw Urzędu Gminy mających na celu pomoc potrzebującym.

– dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii w tym rodzinie z ul. Łąkowej za 300 zł. Osoby, które mają takie możliwości i życzenie prosimy, aby tradycyjne składki przelewali na konto parafii. Może dzięki temu, uda się doprowadzić do końca podjęte prace. A jakie są ich efekty, można zobaczyć.

– zapowiadane spotkanie rodziców dzieci kl. III zostaje odwołane.

– Numer „Gościa Niedzielnego” – dostępny jest jedynie na stronie internetowej redakcji. Pozostaje „Życie Zabierzowa” – w którym zamieszczamy „Kazanie pasyjne” z dzisiejszego nabożeństwa.

– w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu, miejmy to na uwadze.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Andrzeja Hanusza – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply