Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 września 2019

By Wrzesień 7, 2019 No Comments

Ogłoszenia duszpasterskie 8.09.2019

XXIII – niedz. zwykła

Przeżywamy XXIII niedz. zwykłą. W Kalwarii Zebrzydowskiej ma miejsce XXVII – Pielgrzymka Rodzin.

Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy

w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Modlitwa różańcowa:

w piątek – Róża MB Kalwaryjskiej

w niedzielę – Róża MB Wniebowziętej i MB Bolesnej oraz Róża św. Józefa

– w przyszłą niedzielę 15 września o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci, które we wrześniu obchodzą I rocz. urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– młodzieży z Grudniowej Niespodzianki dziękujemy za zorganizowanie po raz kolejny akcji na rzecz potrzebujących, a szczególnie dzieci objętych opieką przez polskie Siostry prowadzące „Dom pokoju” w Betlejem.. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli przybory szkolne oraz pościel na ten cel.

– dziękujemy wszystkim, którzy z Bogiem rozpoczęli „Nowy rok szkolny i katechetyczny”. Wyrażamy uznanie i wdzięczność rodzicom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom za udział we mszach św. oraz przystąpienie do Komunii św. Niech Bóg wspiera wszystkie dobre dzieła, które będą miały miejsce w tym „Roku szkolnym”.

– inauguracja przygotowania do bierzmowania kl. VII i VIII z udziałem zainteresowanej młodzieży i rodziców będzie miała miejsce w przyszłą środę 18.09. na mszy św. o godz. 18.00. Młodzież na lekcji religii otrzyma stosowne deklaracje, które wypełnione złoży w czasie mszy św. Prosimy młodzież, która chodzi do szkół poza Zabierzowem, a zechce brać udział w przygotowaniu w naszej parafii, by wspomniane deklaracje odebrała w zakrystii.

– inauguracja spotkań dla rodziców dzieci kl. III w ramach przygotowania do I-spowiedzi i Komunii św. nastąpi w czwartek 19.09. br. o godz. 18.30 w kościele..

– na spotkanie podsumowujące kolonię organizowaną przez parafię zapraszamy w środę 25.09. o godz. 19.00. Zapraszamy uczestników koloni i rodziców oraz zainteresowanych ewentualnym wyjazdem w przyszłym roku, gdyż zostaną podane propozycje i termin ewentualnego wyjazdu.

– zapraszamy do udziału w spotkaniach grup formacyjnych:

dorosłych do zaangażowania w działalność chóru „Voci di san Francesco” czy Kręgu Rodzin Domowego Kościoła oraz w grupy modlitewne „Żywego Różańca” czy organizujące „Wieczory uwielbienia”.

ks. Marek zaprasza młodzież do Kręgu Biblijno-Modlitewnego – spotkanie w piątek o 18.30; lektorów, ministrantów – spotkanie w sobotę o 10.00 a chętnych by zostać ministrantami na spotkanie w sobotę o godz. 11.00.

Na wolontariuszy czeka „Grudniowa Niespodzianka” oraz biblioteka „Pod Aniołem”. Szczególną prośbę kierujemy do dzieci i młodzieży, ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej, które mają zdolności muzyczne i wokalne, aby stworzyły zespół wokalny. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia do p. organisty lub p. Jacka Midury.

– panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej dziękujemy za przyznane środki finansowe na rzecz grup działających przy parafii dla wspólnego dobra.

– dzieci, które z różnych powodów nie mają warunków do nauki w domu, mogą przychodzić do biblioteki parafialnej „Pod Aniołem”, by odrobić lekcje czy w spokoju się uczyć.

– szkoła „języka angielskiego” mieszcząca się w budynku szkoły przy ul Kolejowej ogłasza zapisy na kolejny rok szkolny.

– dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii, w ty na rozbudowę zakrystii: rodzinie z ul. Dębowej ul. Polnej i ul. Źródlanej po 500 zł. z ul. Leśnej, ul. Śląskiej oraz Róży MB Szkaplerznej i MB Bolesnej po 200 zł.

– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy: na temat podróży apostolskiej papieża Franciszka do Afryki art.: „Tam, gdzie pachnie Bogiem”, na temat dylematów moralnych art.: „Chrześcijanin a wojna”, o dziwnych ludzkich drogach art.: „Boże on nie wierzył” czy art.: „Nie wyrzeknę się wiary”; dla młodzieży rozmowa z Księdzem rektorem WSD w Krakowie pt.: „Dyktatura hałasu”.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Ryszarda Bałę – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply