Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 września 2019

By Sierpień 31, 2019 No Comments

Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019

XXII – niedz. zwykła

– obchodząc dzisiaj 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, wspominamy bohaterów tamtych dni, którzy stawili opór wrogowi na granicach naszej Ojczyzny. Dziękujemy również za dar wolności, który jest nam dany i zadany jednocześnie.

od dzisiaj powraca zwykły porządek mszy św. w niedzielę: o 7.00; 9.00; 10.30 – dla dzieci; o 12.00 i 17.00. O 16.30 zamiast nieszporów koronka do Bożego Miłosierdzia.

Z kalendarza liturgicznego:

we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

Modlitwa różańcowa:

we wtorek – Róża MB Królowej Polski

w niedzielę – Róża Niepokalanego Poczęcia i Róża św. Stanisława

– witamy wszystkich po – mamy nadzieję – udanych wakacjach i urlopach. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. rozpoczynające czas edukacji, na które zapraszamy uczniów, Dyrekcję wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Rodziców odprawimy w następującym porządku:

o godz. 11.00 dla uczniów kl. IV – VIII (o 12.00 uroczystość w budynku przy ul. Kolejowej) oraz dla uczniów kl. „O” – III o godz. 18.00 ( o 8.30 uroczystość w budynku przy ul. Szkolnej). Uczniów z kl. I prosimy, aby przyszli do kościoła z przyborami szkolnymi, które na dobry początek pobłogosławimy.

Od 17.30 możliwość spowiedzi

– w czwartek – z racji I-czwartku po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań.

– w piątek – z racji I-ego w miesiącu po Mszach św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od 17.00 możliwość spowiedzi. O skorzystanie prosimy dzieci i młodzież, która rozpoczęła nowy rok szkolny i katechetyczny.

– w sobotę – z racji I-ej w miesiącu po Mszy w. o 7.00 nabożeństwo ku czci Niep, Serca Maryi w duchu objawień w Fatimie. Od 8.30 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

– w niedzielę 15.09. o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci, które we wrześniu obchodzą I – rocz. urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– w przyszłą niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin, na którą zaprasza nasz ks. abp. Marek Jędraszewski. Zainteresowane rodziny prosimy o udanie się we własnym zakresie.

– informujemy że z dniem 31.08. br. zakończyła pracę w naszej parafii p. organistka Jolanta Waga. Podziękowanie za pracę w naszej parafii p. Jolancie i p. Piotrowi wyrazimy podczas uroczystości odpustowej 6.10.br. Od dzisiaj pracę w naszej parafii jako organista rozpoczyna p. Mariusz Smutek, którego witamy w waszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych.

– wobec choroby ks. prałata Stanisława, będziemy korzystać w miarę możliwości z pomocy księży, którzy mogą nam tę pomoc świadczyć. Księdzu prałatowi życzymy powrotu do pełni sił i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

– organizatorzy aukcji na leczenie Kacperka, prowadzonej w czasie „Dożynek” dziękują wszystkim, którzy wzięli w niej udział – uzyskano 7190,61 zł.

– dziękujemy za ofiary na przekazywane na rzecz parafii w tym na rozbudowę zakrystii : z Róży św. Wojciecha, rodzinom z ul. Spokojnej, Rodz. Poganów i Krakowskiej po 200 zł. w ul. Parkowej za 500 zł. oraz od 6-ciu członkiń z Róży Zwiastowania za 160 zł. Prosimy rodziców o dopilnowanie dzieci by nie wchodziły na teren prowadzonych prac.

– Stowarzyszenie „Przyjaciół Ziemi Zabierzowskiej” zaprasza dzisiaj na kolejny spacer po Zabierzowie, tym razem do „Skały Kmity”. Wyjście o godz. 16.00 z parkingu przy kościele.

– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: art. o Straży Honorowej NSPJ pt: „Godzina warta życia”, o 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej pt: „Nie mieliśmy wyboru”, o ewentualnym strajku w oświacie art.: „Dzwonek dla nauczycieli”. Dla dzieci jest dostępny miesięcznik „Mały Gość” z prezentem przydatnym dla każdego ucznia. Polecamy ten tytuł dzieciom z kl. IV-VI; dzieciom z kl. III polecamy „Dominika” a młodszym „Olę i Jasia”. Czytajmy dostępne numery bo warto.

– w ubiegłym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Irenę Komala i Annę Korpak – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply