Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 sierpnia 2019

By sierpień 24, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 sierpnia 2019

Dzisiaj przeżywamy XXI niedzielę okresu zwykłego. O godz. 13.00 Msza święta dożynkowa, a o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Od przyszłej niedzieli powraca zwykły porządek odprawiania Mszy świętych, tzn. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 (na którą zapraszamy szczególnie dzieci), 12.00 i 17.00.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

– Poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej;

– Wtorek – wspomnienie św. Moniki;

– Środa – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– Czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

Modlitwy różańcowe w tym tygodniu:

– Poniedziałek – Róża MB Częstochowskiej

– Wtorek – Róża MB Nieustającej Pomocy

– Piątek – Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

– Niedziela – Róża św. Franciszka.

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zebranie dla rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się 29 sierpnia o godz. 18.00 (ul. Sportowa), dla rodziców dzieci z kl.0 będzie 2 września o godz. 18.00 (ul. Szkolna). Msza święta na rozpoczęcie roku dla rodziców, nauczycieli i uczniów 0-III w przyszły poniedziałek o godz. 18.00 (w szkole rozpoczęcie o godz. 8.30 – ul. Szkolna), dla uczniów IV-VIII Msza święta również w przyszły poniedziałek o godz. 11.00 (rozpoczęcie w szkole o godz. 12.00 – ul Kolejowa)

Młodzież z „Grudniowej Niespodzianki” organizuje w dniach od 24 sierpnia do 1 września zbiórkę artykułów szkolnych, pościeli i prześcieradeł z przeznaczeniem dla prowadzonego przez polskie siostry zakonne „Domu Pokoju” w Betlejem. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, w tym na rozbudowę zakrystii: członkom Róży św. Józefa i MB Częstochowskiej po 200 zł i rodzinie z ul. Krzyżowej za 200 zł.

Stowarzyszenie „Przyjaciół Ziemi Zabierzowskiej” zaprasza w niedzielę 1.09. br. na kolejny spacer po Zabierzowie, tym razem do Skały Kmity. Wyjście o godz. 16.00 z parkingu przy kościele

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej:

W Gościu Niedzielnympolecamy: artykuł o nienaruszalności tajemnicy spowiedzi pt: „Z konfesjonałów do więzień” i o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną pt.: „Święta z Częstochowy”, polecamy także artykuł o przygotowaniu maluchów do pójścia do przedszkola pt: „Do przedszkola pierwszy raz”.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Barbara Szustalewicz – Jagielska i Maria Baster…

Dobry Jezu, a nasz Panie

Daj im wieczne spoczywanie.