Ogłoszenia duszpasterskie na 18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.08. 2019

XX – niedz. zwykła

– porządek mszy św. wakacyjny o 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00;

o 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia.

– z kalendarza liturgicznego

we wtorek –– wspomnienie św. Bernarda, opata

w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża

w czwartek – wspomnienie NMP Królowej

w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła

– modlitwa różańcowa

w niedzielę – Róża św. Wojciecha i Zwiastowania NMP

– w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. chrzcielna. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele.

– w przyszłą niedzielę również odbędzie się w Zabierzowie Gminne Święto Plonów zwane „Dożynkami”. W programie:

msza św. i poświęcenie wieńców dożynkowych z udziałem Władz Gminy o godz. 13.00 w kościele

przemarsz Korowodu dożynkowego na rynek ul. Kolejową – organizatorzy proszą o okolicznościową dekoracje trasy przemarszu.

Na rynku – okolicznościowe przemówienia i występy oraz biesiada góralska z udziałem zespołu „Krywań”.

Do udziału w Święcie dziękczynienia zaprasza Wójt Gminy Zabierzów i Rada Gminy. Szczegóły na plakatach.

– młodzież z „Grudniowej Niespodzianki” organizuje w dniach od 24 sierpnia do 1 września zbiórkę artykułów szkolnych, pościeli i prześcieradeł z przeznaczeniem dla prowadzącego przez polskie siostry zakonne „Domu Pokoju” w Betlejem. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

– przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Do końca sierpnia będzie można zamawiać te Msze święte wyłącznie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Natomiast od 1 września będziemy już przyjmować w zakrystii.

– dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii, tym na rozbudowę zakrystii: członkom Róży św. Stanisława za 200 zł, rodzinom z ul. Dębowej za 300 i 200 zł., z ul. Łąkowej za 400 zł., z ul. Kamiennej za 300 zł. i z ul. Rodziny Poganów za 100 zł.

– zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy art.: na temat uroczystości Wniebowzięcia NMP pt: „Chwała za progiem”, o wspólnocie dla osób bezdomnych i uzależnionych art.: „Dobro nie do zniszczenia”, w numerze również bezpłatny dodatek na temat 100. rocznicy I powstania śląskiego.

DOBREGO TYGODNIA

I UDANEGO WYPOCZYNKU ŻYCZYMY