Ogłoszenia duszpasterskie na 11 sierpnia 2019

o 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia

– z kalendarza liturgicznego

we wtorek – święto Matki Bożej Kalwaryjskiej

w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. o 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00 – po każdej mszy św. błog. ziół, kwiatów i owoców.

w sobotę – święto św. Jacka – kapłana, patrona Archidiecezji krakowskiej.

– modlitwa różańcowa

we wtorek – Róża M B Kalwaryjskiej

w czwartek – Róża Wniebowzięcia i Róża MB Bolesnej

w piątek – Róża MB Szkaplerznej. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych i msza św. w intencji wszystkich wypominanych

w niedziele – Róża św. Józefa

– w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. z błogosławieństwem dzieci obchodzących w sierpniu I rocznicę urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz parafii w tym Róży MB Kalwaryjskiej za 200 zł. na rozbudowę zakrystii.

W związku z rozpoczynającymi się pracami zostanie wygrodzony teren, na którym będą składowane materiały i prowadzone prace. Uprzejmie prosimy rodziców, którzy uczestniczą we mszy św. stojąc przed kościołem, a których dzieci bawią się wokół kościoła, aby przypilnowali swe pociechy, by te nie wchodziły na teren budowy. O to również prosimy dorosłych.

Za zrozumienie dziękujemy.

– w niedzielę 25.08.19 w Zabierzowie odbędzie się Gminne Święto Plonów zwane „Dożynkami”. W programie:

msza św. i poświęcenie wieńców dożynkowych z udziałem Władz Gminy o godz. 13.00 w kościele

przemarsz Korowodu dożynkowego na rynek ul. Kolejową – organizatorzy proszą o okolicznościową dekoracje trasy przemarszu.

Na rynku – okolicznościowe przemówienia i występy oraz biesiada góralska z udziałem zespołu „Krywań”.

Do udziału w Święcie dziękczynienia zaprasza Wójt Gminy Zabierzów i Rada Gminy. Szczegóły na plakatach.

– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Irenę Pawlikowską – Dobry Jezu a nasz Panie …

DOBREGO TYGODNIA

I EFEKTYWNEGO WYPOCZYNKU ŻYCZYMY