Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 lipca 2019

By Lipiec 6, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.07.2019 XIV– niedz. zwykła

– z racji na I niedzielę miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.30 nieszpory.

– w okresie wakacji nie ulega zmianie porządek mszy św. w tygodniu oraz godziny urzędowania kancelarii.

Msze św. w niedzielę odprawiamy o 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00.

– Z kalendarza liturgicznego

w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli

w czwartek – święto św. Benedykta, Patrona Europy

w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta

– Modlitwa Różańcowa

w poniedziałek – Róża Niepokalanego Poczęcia NMP

w sobotę – Róża MB Kalwaryjskiej

w niedzielę – Róża św. Stanisława

– wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy o praktykach życia religijnego. Niech ich podjęcie będzie również świadectwem naszej wiary, którą w roku wiary chciejmy mężnie wyznawać. Rodziców, którzy wysyłają dzieci na zorganizowane formy wypoczynku, prosimy aby wyrażali życzenie by dzieci mogły w niedzielę uczestniczyć we mszy św.

– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi art. o tym, jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo i jak się nią modlić pt: „Jezu, Ty się tym zajmij !”, na temat chrztu niemowląt pt: „Czemu chrzcimy małe dzieci” czy o restrykcjach wobec chrześcijan w Chinach pt: „Katolikom zakazuje się…”. Dla dzieci szkolnych polecamy również wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego z ciekawym prezentem.

ŻYCZYMY KRZEPIĄCEGO CIAŁO I DUCHA

BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

Leave a Reply