Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 czerwca 2019

By Czerwiec 29, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.06.2019 XIII – niedz. zwykła

– o godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe..

– w okresie wakacji nie ulega zmianie porządek mszy św., w tygodniu (7.00 i 18.00) oraz godziny urzędowania kancelarii.

W lipcu i sierpniu w niedzielę msze św. będą odprawiane o godz: 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00.

Z kalendarza liturgicznego

w środę – święto św. Tomasza apostoła.

w czwartek – rocznica poświęcenia katedry na Wawelu. Z racji na I czwartek miesiąca po mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań.

w piątek – z racji I- ego w miesiącu po mszach św. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi od 17.30. W lipcu i w sierpniu do chorych z posługą sakramentalną udamy się nie w sobotę, lecz w I-piątek od 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po mszy św. o 7.00 nabożeństwo ku czci Niep. Serca Maryi w duchu objawień w Fatimie. Modlitwa Różańcowa

w środę – Róża MB Królowej Polski

w niedzielę – Róża św. Franciszka.

– na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest odnowiona figura Matki Bożej. Osoby, które zwiedzały wystawę „Skarby zabierzowskiej parafii” zauważą różnicę między tym jak figura wyglądała, a jak wygląda teraz. Renowacja, za którą dziękujemy miała miejsce pod kierunkiem p. Marity Gajdy-Benke na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest to dar ołtarza dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej.

– wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy o praktykach życia religijnego. Niech ich podjęcie, będzie świadectwem naszej wiary.

– prosimy o zwrócenie uwagi na strój w jakim przychodzimy do kościoła. Strój bowiem świadczy o naszej kulturze i zrozumieniu celu naszej obecności w określonym miejscu.

– zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: na temat skuteczności antybiotyków art.: „Rzeki antybiotyków”; na temat czci Bożego Serca art.: „Znaki miłości upartej” i art.: „Z krwi i kości”; na temat poszanowania życia art.: „Człowiek jest od początku”; o jubileuszach, które świętuje bp Jan Zając art. „Biskup od Bożego Miłosierdzia”.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisława Skotnickiego – Dobry Jezu a nasz Panie …

ŻYCZYMY KRZEPIĄCEGO CIAŁO I DUCHA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

Leave a Reply