Ogłoszenia duszpasterskie na 9 czerwca 2019

By Czerwiec 8, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9.05.2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

– Przeżywając Uroczystość Zasłania Ducha Świętego wróćmy myślą do chwili, w której przez posługę biskupa otrzymaliśmy dary Ducha Świętego. Starajmy się je wykorzystać realizując życiowe powołanie.

O 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.30 nabożeństwo czerwcowe na które zapraszamy również w tygodniu o godz. 17.30.

O 17.00 msza św. w czasie której rodzice młodzieży kl. VIII wręczą swoim dzieciom krzyże. Tym samym rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie tej młodzieży do uroczystości bierzmowania. W środę o godz. 18.00 młodzież ta przez posługę ks. bpa Damiana Muskusa przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. W poniedziałek i we wtorek spotkania dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30. Możliwość spowiedzi przed uroczystością we wtorek od godz. 17.00.

Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto Matki Kościoła. Msze św. o: 7.00; 9.00 o 10.30 dla osób chorych i w podeszłym wieku i o 18.00.

o 17.30 nabożeństwo „czerwcowe”.

– Z kalendarza liturgicznego

w wtorek – wspomnienie św. Barnaby apostoła

w środę – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego – kapłana i męczennika

w czwartek – święto Pana Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika

– Z kalendarza liturgicznego

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej, tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Osoby, które uważają się za wierzące i praktykujące, a nie przystąpiły jeszcze do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św., zachęcamy aby to uczyniły w najbliższym tygodniu.

o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci, które w czerwcu obchodzą I-rocznicę urodzin – prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

o godz. 18.00 kolejny „Wieczór uwielbienia” a w bibliotece „Pod Aniołem” wieczór poetycki poświęcony pamięci śp. Tadeusza Jurgi.

Modlitwa różańcowa

w czwartek – Róża MB Kalwaryjskiej – o 17.00 – różaniec z wypominkami za zmarłych a w piątek o 18.00 msza św. w intencji wszystkich wypominanych.

w sobotę – Róża Wniebowzięcia i MB Bolesnej

w niedzielę – Róża MB Szkaplerznej i Róża św. Józefa

– we wtorek o godz. 16.00 ostatnie spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – młodzież prosimy o przyniesienie dzienniczków.

– w czwartek o 19.00 spotkanie pielgrzymów do „Ziemi Świętej” w listopadzie.

– procesja eucharystyczna w Uroczystość Bożego Ciała przejdzie w tym roku tradycyjnie ul. Kolejową, Sportową, Norbertanek i Śląską:

O przygotowanie ołtarzy usytuowanych tam, gdzie w ubiegłym roku prosimy:

I – ego młodzież z Kręgu Biblijno Modlitewnego i Grudniowej Niespodzianki.

II – ego Rodziny z Kręgu Rodzin

III – ego Róże Męskie

IV – ego Rodziców dzieci komunijnych

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.