Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 czerwca 2019

By Czerwiec 1, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.06.2019

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

– Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji na I-niedz. miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. O 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe, na które zapraszamy a które odprawiamy w tygodniu o 17.30. W duchu dziękczynienia za I pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski z roku 1979, w ramach nabożeństw przypominamy homilie wygłoszone przez papieża na polskiej ziemi.

– Z kalendarza liturgicznego

w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

w czwartek – z racji I-ego w miesiącu modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Możliwość spowiedzi od 17.30

w piątek – z racji I–ego w miesiącu po mszy św. o 7.00 i o 17.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi od 17.00.

w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi królowej

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – „Zielone Świątki”. Na mszy św. o godz. 17.00 rodzice młodzieży kl. VIII wręczą swoim dzieciom krzyże, w ramach bezpośredniego przygotowania do uroczystości bierzmowania, która będzie miała miejsce w środę 12.06. o godz. 18.00.

W drugi dzień „Zielonych Świąt” tj. w poniedziałek 10.06.o godz. 10.30 msza św. dla osób starszych i chorych z udzieleniem sakr. chorych. Prosimy bliskich o umożliwienie i pomoc tym osobom w przybyciu do kościoła.

– Modlitwa różańcowa

w poniedziałek – Róża MB Królowej Polski

w sobotę – Róża Niepokalanego Poczęcia NMP

w niedzielę – Róża św. Stanisława

– Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na rzecz parafii. W czerwcu w kościele będą montowane obudowy kaloryferów oraz zdobione kolumny. Zostaną również podjęte prace związane z rozbudową zakrystii. Obecnie na koncie mamy 92.800 zł. kwota ta stanowi zabezpieczenie kosztów prac, jakie podali wykonawcy.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Marię Skoczyk i Marię Gajda – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply