Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 maja 2019

By Maj 11, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.05.2019 IV- niedz. Wielkanocy

– Niedziela, którą przeżywamy nazywana jest „Niedzielą Dobrego Pasterza” i rozpoczyna „Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne”. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę o 16.30.

Na mszy św. o godz. 10,30 Uroczystość I Komunii św. dzieci z kl. III. W duchu dziękczynienie za dar I-Komunii św. dzieci oraz rodziców zapraszamy do udziału w „Białym tygodniu” – nabożeństwie majowym i mszy św.

Z kalendarza liturgicznego

we wtorek – święto św. Macieja apostoła.

w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

Modlitwa różańcowa

w poniedziałek – Róża MB Kalwaryjskiej

w środę – Róża MB Wniebowziętej i MB Bolesnej

w czwartek – Róża MB Szkaplerznej

w niedzielę – Róża św. Józefa

– w sobotę biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza na X – Pieszą Pielgrzymkę do Modlnicy. Wyjście o godz. 8.30 a o 12.00 msza św. przed obrazem Matki Bożej w kościele w Modlnicy. Na stoliku z gazetami jest skrzynka na intencje, które można powierzać pielgrzymom. Z radością informujemy że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski przyznał p. Stanisławie Wolan (kierowniczce biblioteki) – Srebrny Medal „Zasłużony dla archidiecezji krakowskiej”. Wręczenie medalu nastąpi podczas uroczystości odpustowej 24.05. o godz. 18.00. Na uroczystość zapraszamy byłych i obecnych wolontariuszy związanych z biblioteką „Pod Aniołem” oraz włączających się w podejmowane przez bibliotekę dzieła.

– w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci, które w maju obchodzą I – rocz. urodzin.

– prosimy o zgłoszenie się małżonków, którzy w tym roku obchodzą 25-rocznicę małżeństwa. Msza św. w ich intencji w czasie uroczystości odpustowej 24.05. o godz. 18.00.

– prosimy o imienne zgłoszenia matek w intencji, których modlić się będziemy z okazji „Dnia Matki”. 25.05. o godz. 18.00 msza św. za matki zmarłe a 26.05. o godz. 17.00 msza św. o błogosławieństwo dla matek żyjących oraz VII – Przegląd Chórów „Cantate Domino”- Zabierzów 2019 z udziałem naszego chóru „Voci di san Francesco” oraz chóru i orkiestry Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Mariana Janika i Irenę Chudoba… Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply