Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 maja 2019

By Maj 4, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.05.2019

III-niedz. Wielkanocna

Przeżywamy ten piękny bogaty w wydarzenia miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w niedzielę o godz. 16.30 a w tygodniu o 17.30.

Kalendarz liturgiczny

w poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

w środę – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i wstawiennictwa św. Patrona. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Prałat Stanisław Maślanka. Msza św. w intencji ks. Prałata w tym dniu o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa

w środę – Róża MB Niepokalanego Poczęcia

w niedzielę – Róża św. Stanisława

w sobotę – dzieci kl. III przystąpią do I-spowiedzi św: O godz. 10.00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla tych dzieci. Prosimy, aby do spowiedzi przystąpili rodzice, rodzeństwo, krewni i rodzice chrzestni.

w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 uroczystość I-Komunii św. dzieci z kl. III. Prosimy, aby osoby nie zainteresowane tą uroczystością wzięły udział we mszy św. o innej godzinie.

– w czwartek – o godz. 16.30 spotkanie młodzieży kl. VIII w ramach przygotowania do sakr. bierzmowania.

w sobotę 18.05. biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza na X – Pieszą Pielgrzymkę do Modlnicy – szczegóły na plakacie.

– w niedzielę 19.05. o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci obchodzących w maju I-rocznicę urodzin – prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 25-lecia małżeństwa, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. Msza św. w ich intencji 24.05 o 18.00.

– tradycyjnie z okazji “Dnia Matki” w duchu pamięci i wdzięczności modlić się będziemy za nasze matki: 25.05. o godz. 18.00 msza św. za matki zmarłe; a 26.05. o godz. 17.00 msza św. o błogosławieństwo dla matek żyjących.. oraz przegląd chórów “Cantate Domino” – Zabierzów 2019, w którym udział wezmą nasz chór „Voci di san Francesco” oraz orkiestra i chór Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prosimy o zgłoszenia imienne naszych mam

– osobom z „Akcji katolickiej” dziękujemy za wywieszenie flag.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: o lekcji patriotyzmu art.: „Bądź patriotą jak Jezus”; o więźniarkach z Rawensbruck art.: „Nie jesteśmy królikami doświadczalnymi” o kulcie Matki Bożej art.: „Cześć Maryi, chwała Bogu” i „Najpiękniejsza o Najpiękniejszej”; o duchowych konsekwencjach pożaru katedry Notre Dame art.: „Wzór na cud” czy art.: „Po strajku zgliszcza” – Nie rezygnujmy z lektury „Gościa” lecz czyńmy ją jeszcze bardziej powszechną.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Pawła Śliwę – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply