Ogłoszenia duszpasterskie na 27 kwietnia 2019

By Kwiecień 27, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.04.2019

Niedziela Miłosierdzia

– Przeżywamy NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA. Z tej racji po każdej mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka ku czci „Bożego Miłosierdzia”. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najśw. Sakramentu. O godz. 18.00 kolejny „Wieczór uwielbienia”.

– Dziękujemy wszystkim, którzy minione Święta przeżyli w duchu wiary uczestnicząc w Liturgii, przystępując do spowiedzi i Komunii św. W tych dniach rozdaliśmy ponad 4500 Komunii św. Tych, którzy się na to jeszcze nie zdecydowali, a uważają się za wierzących i praktykujących, zachęcamy by przystąpili do spowiedzi i Komunii św. w najbliższym czasie,.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie adoracji i sprawowanie Liturgii.

Osobom – przygotowującym kościół na uroczystości.

Siostrze Małgorzacie i osobom, które pomagały – w przygotowaniu pięknych dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu”, w tym za tak piękne kompozycje kwiatowe,

Służbie Liturgicznej wraz z ks. Markiem, od najmłodszych do najstarszych. Młodzieży z Kręgu Biblijno Modlitewnego – za przygotowanie adoracji i prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.

Rodzinom z „Kręgu Rodzin” – za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek Klubowi Seniora – za rozważania Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.

Chórowi „Voci di san Francesco” z dyrygentem i p. Organiście,

młodzieży z p. Organistką, – za tak piękną oprawę muzyczną Liturgii w Wlk. Piątek i w Wigilię Paschalną

Braci strażackiej – za wartę przy „Grobie Pańskim” i udział w Procesji rezurekcyjnej wraz z Pocztem sztandarowym.

Dzieciom – sypiącym kwiaty na Procesji rezurekcyjnej.

Nade wszystko dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Liturgii „Triduum Paschalnego”. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

– Z kalendarza liturgicznego

w poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski

w środę – rozpoczyna się piękny miesiąc maj, w którym czcimy Matkę Bożą. Prosimy o uporządkowanie i udekorowanie przydrożnych kapliczek świadczących o pobożności naszej i naszych ojców. Nabożeństwo majowe, na które zapraszamy odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 16,30 a w dni powszednie o godz. 17,30.

w piątek – I – piątek miesiąca i Uroczystość MB Królowej Polski oraz kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w tym dniu o 7.00; 9.00 o 12.00 w intencji ojczyzny i o 18.00.

w sobotę – święto św. Floriana patrona strażaków, którym z racji święta wyrażamy wdzięczność za ich służbę oraz składamy życzenia opieki św. Patrona w czasie podejmowanych działań. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00

Z okazji I-soboty po mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niep. Sercu Maryi w duchu objawień w Fatimie. W takiej formie nabożeństwa te odprawiać będziemy w kolejne pierwsze soboty do września.

Od godz. 8,30 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 – dzieci z kl. IV-tych będą przeżywały rocznicę I-Komunii św. Możliwość spowiedzi dla dzieci przed uroczystością i przed I piątkiem, w czwartek i w piątek od godz. 17.00. Dla rodziców również w sobotę od 17.00.

Tegorocznych maturzystów wraz z rodzicami i bliskimi zapraszamy na mszę św. w ich intencji w niedzielę o godz. 12.00

– Modlitwa Różańcowa

we wtorek – Róża Nawiedzenia

w piątek – Róża MB Królowej Polski

w niedzielę – Róża św. Franciszka

– „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu JP II w Krakowie w wysokości 9038,50 zł

– Małżonków przeżywających w tym roku 25 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, prosimy by zgłosili się w kancelarii lub zakrystii. Czcigodnych Jubilatów uczcimy podczas uroczystości odpustowej ku czci MB Wspomożenia Wiernych, – 24 maja na mszy św. o godz. 18.00.

– rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie organizowaną przez parafię prosimy o wpłaty dokonywane gotówką lub przelewem na konto kolonijne.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp: Zofię Banduła i Zofię Dołban – Dobry Jezu a nasz Panie …