Ogłoszenia duszpasterskie na 14 kwietnia 2019

By Kwiecień 13, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04.2019

Niedziela Palmowa

– Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczynamy „Wielki Tydzień” – czas refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami w historii zbawienia.

Mając na uwadze złożona sytuacje społeczną prosimy, abyśmy potrafili wznieść się ponad podziały i przeżywając te Wielkie i Święte Dni – adorując Krzyż Chrystusa i przekazując sobie „Znak pokoju” czynili to szczerze ze świadomością wspólnoty jaką stanowimy, bez podkreślania że jedni są z tej a drudzy z tamtej strony. Chrystus umarł za wszystkich i Zmartwychwstał dla wszystkich – doceńmy to. Usilnie prosimy o przeżycie tych dni w duchu wiary z godnością i ze świadomością ich treści. Zechciejmy też w miarę możliwości uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego – której porządek na plakacie

– na każdej mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 12.00 uroczyste poświęcenie i procesja wokół kościoła. A po mszy św. przy kościele konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę.

– „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

Modlitwa Różańcowa

w poniedziałek – Róża MB Wniebowziętej i MB Bolesnej

we wtorek – Róża MB Szkaplerznej

– możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy od godz. 17.00

– chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy we wtorek od godz. 11.30

– msza św. w intencji dzieci, które w kwietniu obchodzą I-rocz. urodzin w II dzień Świąt o godz. 12.00 – prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– dziękujemy wszystkim, którzy złożyli produkty żywnościowe i środki czystości na rzecz potrzebujących, a młodzieży z „Grudniowej Niespodzianki” za organizację po raz kolejny pomocy.

– Paniom z grupy „Caritas” dziękujemy za podejmowane prace charytatywne.

– dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii w tym rodzinom: z ul. Łąkowej, Rodz Poganów, Oś. Sienkiewicza po 300 zł. z ul. Zawiłej i Myszala po 200 zł. Panu Markowi Nowakowi dziękujemy za odczyszczenie „Wiecznej lampki”.

– dziękujemy za ofiary na dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”.

– sprawy kancelaryjne prosimy załatwić do środy, gdyż w czasie „Triduum Paschalnego” kancelaria będzie nieczynna.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.