Liturgia Wielkiego Tygodnia

By Kwiecień 13, 2019 No Comments

Liturgia Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W godzinach dopołudniowych Biskupi w kościołach katedralnych, sprawują Mszę św. zwaną Mszą św. Krzyżma, w czasie której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie i święcone są oleje używane do sprawowania sakramentów.

Wieczorem o godz. 18.00 w naszym kościele na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa msza św. „Wieczerzy Pańskiej” z obrzędem obmycia nóg. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.

O 21.00 adoracja prowadzona przez Krąg Rodzin. Zapraszamy na tę adorację przede wszystkim małżeństwa i rodziny.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który starajmy się zachować.

Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa według określonego porządku.

o 8.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez „Klub Seniora”.

Od 9.00 do 10.00 – Róże Matki Bożej Kalwaryjskiej, Częstochowskiej

i Nieustającej Pomocy

o 10.00 – młodzież kl. VII, VIII i kl. III gimnazjum

o 11.00 – dzieci z kl. IV- VI

o 12.00 – dzieci kl. 0 – III

od 13.00 do 14.00 – Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Królowej Polski

i Niepokalanego Poczęcia NMP

15.00 – Godzina Miłosierdzia

od 14.00 do 15.00 – Róże Matki Bożej Bolesnej, Szkaplerznej,

Zwiastowania i Nawiedzenia NMP

od 16.00 do 17.00 – Róże Męskie

o 18.00 – rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku, której będzie przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Po raz kolejny tę podniosłą Liturgię będziemy przeżywali w obecności Następcy Apostołów.

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św., lecz Liturgię składającą się z: Lektury Słowa Bożego

Adoracji Krzyża

Komunii św.

Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „grobu” i adoracja do godz. 24.00.

o 21.00 – odśpiewamy „Gorzkie Żale” – trzy części.

o 22.00 – adorację poprowadzi młodzież z Kręgu Biblijnego Modlitewnego.

o 23.00 – Droga Krzyżowa – prowadzona przez młodzież.

ok. 24.00 – Zakończenie adoracji.

Wielka SobotaWigilia Paschalna

o 7.00 – wznowienie adoracji.

od 9.00 do 12.00 co pół godziny i o 14.00 poświęcenie pokarmów. Prosimy, aby nie czynić z obrzędu poświęcenia pokarmów istoty Wielkanocy.

o 15.00 – Godzina Miłosierdzia.

o 19.00 – rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej, na którą prosimy przynieść świece. Liturgie zakończy procesja Rezurekcyjna. Prosimy o uroczystą jej oprawę.

W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny msze św. w porządku niedzielnym.