Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 kwietnia 2019

By Kwiecień 6, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2019

V-niedz. Wielkiego Postu

– zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.00 oraz na „Drogę Krzyżową” w niedzielę o 8.00 i w piątek o 7.30 o 17.30 dla dzieci a o 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

Po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert „Pieśni pasyjnej” w wykonaniu naszego chóru „Voci di san Francesco”.

– przed kościołem młodzież naszej szkoły w ramach akcji „Pola nadziei”, kwestuje na rzecz hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

– dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Rekolekcjach wielkopostnych i skorzystali z sakramentu pokuty. Szczególnie dziękujemy Dyrekcji i Pedagogom naszej szkoły za zaakceptowanie i włączenie się w realizację nowego efektywnego planu rekolekcji Również dziękujemy młodzieży starszej za liczny jak na tę grupę, udział w rekolekcjach. Dziękujemy ks. Markowi i katechetom za czuwanie nad przebiegiem rekolekcji dzieci i młodzieży w szkole i w kościele. Prosimy o przystąpienie do spowiedzi św. Tych, którzy tego nie uczynili, by Wielkanoc przeżyć z czystym sercem, jako wierzący i praktykujący wyznawcy Chrystusa.

– Przyszła niedziela to „Niedziela Palmowa” upamiętniająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na wszystkich mszach św. poświęcenie palm a przed mszą św. o godz. 12.00 uroczyste poświęcenie i procesja z palmami a po mszy św. przy kościele konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę.

– Rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą sakramentu chrztu św. w czasie od Niedz. Palmowej do Niedz. Miłosierdzia zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 13.04. po mszy św. wieczornej w kościele.

– msza św. w intencji dzieci, które w kwietniu obchodzą I – rocz. urodzin zostanie odprawiona w II dzień Świąt o godz. 12.00 – prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– Modlitwa Różańcowa

w poniedziałek – Róża Niep. Poczęcia

w sobotę – Róża MB Kalwaryjskiej

– zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i kartki świąteczne – ewentualny zysk przeznaczony jest na działania, które podejmuje zespół z myślą o potrzebujących.

– w imieniu organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

– dziękujemy za ofiary na rzecz parafii , składane na tacę, przelewane na konto, w tym rodzinom: z Krzeszowic za 500 zł i z ul. Krzyżowej za 200 zł.

Do Świąt nie będziemy podejmowali w kościele żadnych prac. Po Świętach dokonana zostanie korekta instalacji CO po chórem i dokończenie prac. Następnie będą montowane obudowy kaloryferów a w czerwcu podjęte zostaną prace przy kolejnych kolumnach. Kiedy dostaniemy zezwolenie na rozbudowę zakrystii podejmiemy prace.

– biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza w sobotę o godz. 10.00 na warsztaty robienia palm, które poprowadzą p. Dorota Radwanek i p. Agnieszka Skraba.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: kolejny z wielkopostnego cyklu art.: „Pokrzyżowana droga życiowa”, na temat społecznego listu biskupów art.: „Poszukując dobra wspólnego”, o roli seniorów w rodzinie art: „Dziadki i dziadki”.

Do numeru dołączona jest płyta DVD z filmem o św. Ignacym pt. „Żołnierz – Grzesznik – Święty”. Czytajmy „Gościa” – bo warto.

Leave a Reply