Ogłoszenia duszpasterskie na 31 marca 2019

By Marzec 30, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2019

IV – niedz. Wielkiego Postu

– z pomocą łaski Bożej, rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy. Program wywieszony jest w gablotce i zamieszczony w „Życiu Zabierzowa”. Witamy wśród nas o. Jarosława Krawczyka ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Wrocławia.

Dzisiaj msze św. z nauką ogólną o 7.00; 9.00; 12.00. O 10.30 msza św. z udziałem dzieci a o 17.00 z udziałem młodzieży. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i w środę msze św. z nauka ogólną 8.00 i 18.00.

Dzieci zapraszamy na spotkanie według ustalonego porządku.

Dzieci młodsze kl. I – IV – poniedziałek i wtorek spotkania w szkole, a w środę o godz. 16.00 msza św. w kościele

Dzieci starsze kl. V – VI – poniedziałek i wtorek spotkania po lekcjach w kościele o godz. 13.00 a w środę o godz. 17.00 msza św.

Młodzież kl. VII – VIII – poniedziałek i wtorek spotkania po lekcjach w kościele o godz. 14.00 a w środę msza św. o godz. 17.00.

Kl. III gimnazjum zapraszamy na spotkania z grupą młodzieży szkół średnich, studentów, młodzieży pracującej. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dorosłym czy dorastającym dzieciom o tej formie ubogacenia wiary. Spotkania dla tej grupy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.15

Spowiedź rekolekcyjna we wtorek

od 7.30 – 10.30 z przerwą od 8.15 do 9.00

od 15.00 – 18.30 z przerwą od 16.15 do 17.00

W środę zakończenie rekolekcji msze św. z błog. rekolekcyjnym:

O godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych

O godz. 10.00 – dla osób starszych, chorych, które nie mogą systematycznie uczestniczyć w liturgii. Prosimy o umożliwienie tym osobom przybycie do kościoła.

O godz. 16.00 – dla dzieci kl. I – IV

O godz. 17.00 – dla dzieci Kl. V – VIII

O godz. 19.15 – dla młodzieży

Składka, zbierana w środę na zakończenie rekolekcji przeznaczona będzie dla Księdza rekolekcjonisty, na dzieła które prowadzi Zgromadzenie. SKORZYSTAJMY Z DARU ŁASKI

– z racji na zmianę czasu msza św. wieczorna w tygodniu o godz. 18.00.

– Z kalendarza liturgicznego

W tygodniu przypada: I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca.

w czwartek po mszy św. o 18.00 nabożeństwo w intencji powołań.

w piątek po mszy św. o 7.00 litania ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi od 17.30.

w sobotę po mszy św. o 7.00 nabożeństwo ku czci Niep. Serca Maryi. Odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii od 8.30.

– Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w niedzielę o 8.00 i w piątek o 7.30; o 17.30 z udziałem dzieci i o 18.30 z udziałem młodzieży i dorosłych.

– Modlitwa różańcowa

w środę – Róża MB Królowej Polski

– Przez cały tydzień w przedsionku kościoła można składać żywność i środki czystości z myślą o świątecznym wsparciu osób potrzebujących. Akcję po raz kolejny organizuje, młodzież z „Grudniowej niespodzianki”.

– Parafialna grupa CARITAS rozprowadza „Baranki wielkanocne” i kartki świąteczne – całkowity zysk przeznaczony jest na działalność charytatywną.

Wesprzeć potrzebujących można składając ofiarę do określonej puszki czy też składając ofiarę mieć swój udział w przygotowaniu dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

– W przyszłą niedzielę młodzież naszej szkoły będzie kwestować na rzecz hospicjum im, św. Łazarza w Krakowie w ramach akcji „Pola nadziei”.

– Czas by pomyśleć o wykonaniu „palm”, gdyż za dwa tygodnie „Niedziela palmowa”.

– dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii: Oddziałowi jednego z banków za 2000 zł.; rodzinom z ul. Krzyżowej i Oś. Sienkiewicza po 200 zł.; rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza w wysokości 1000 zł

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W „Gościu Niedzielnym” polecamy kolejny art. z wielkopostnego cyklu pt: „Zerwij z grzechem nie z Kościołem”, o wizycie p. Franciszka w Maroku pt: „Papież w bramie do Afryki”, o właściwej ocenie codzienność art.: „Szósty zmysł”. Czy Kraków wprowadzi deklarację LGBT+ ? Odpowiedź w art. „To nie jest tak że mamy czas”. Do numeru dołączona jest broszura pt: „Ziołowa apteka na wiosnę”. Zabierajmy „Gościa”, czytajmy „Gościa” bo warto.