Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 marca 2019

By Marzec 23, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.03.2019

III – niedz. Wielkiego Postu

– To już połowa czasu Wielkiego Postu, tym serdeczniej zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 16.00 a Drogę Krzyżową w niedzielę o godz. 8.00 w piątek o godz. 7.30, 16.30 z udziałem dzieci i o 17.30 dla młodzieży i starszych.

o godz. 18.00 kolejny „Wieczór uwielbienia”, na który zapraszają prowadzący.

– rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Jarosław Krawczyk – redemptorysta z Wrocławia – rozpoczniemy w sobotę na mszy św. o godz. 17.00 i trwać będą do środy 3.04.br.

We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 7,30 do 10,30

i od 15.00 do 18.30.

Program wywieszony w gablotce i zamieszczony w „Życiu Zabierzowa”.

W niedzielę o 7.00; 9.00 i 12.00 msze św. z nauką ogólną. O 10.30 msza św. z nauką dla dzieci a o 17.00 msza św. z nauką dla młodzieży.

Szczególnie prosimy o udział w rekolekcjach młodzież szkół średnich, studentów, młodzież pracującą. Spotkania dla młodzieży: niedziela o 17.00; poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19.15

– Z kalendarza liturgicznego

w poniedziałekUroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół obchodzi „Dzień świętości życia”. Wobec tak wielu głosów i inicjatyw wrogich życiu, tym bardziej zdecydowaną powinna być postawa ludzi wierzących mających poczucie wdzięczności za dar życia. Na mszach św. o 7.00 i 17.00 można będzie dokonać osobistego zaangażowania w dzieło „Duchowej adopcji dziecka poczętego”. Stosowne deklaracje można zabrać ze stolika z gazetami.

– Modlitwa różańcowa

w poniedziałek – Róża Zwiastowania

we wtorek – Róża MB Częstochowskiej

w środę – Róża MB Nieustającej Pomocy

w sobotę – Róża Nawiedzenia.

– od soboty 31 marca do niedzieli 7 kwietnia – w przedsionku kościoła można będzie składać żywność i środki czystości z myślą o świątecznym wsparciu osób potrzebujących. Jeśli znamy osoby starsze, samotne, chore, które potrzebują wsparcia, prosimy o ich zgłoszenie, by mogły otrzymać pomoc. Akcję po raz kolejny organizuje, licząc na podobny jak poprzednio odzew, młodzież z „Grudniowej niespodzianki”.

– osoby, które mają życzenie, mogą do stosownej puszki, złożyć ofiarę na potrzebujących lub przygotowanie dekoracji „Ciemnicy” i „Bożego grobu”.

– dziękujemy wszystkim, którzy wspierają realizowane prace w parafii, składając ofiary na tacę lub przelewając na konto parafii.

– gratulujemy młodzieży, która w minioną środę przyjęła sakr. bierzmowania i dziękujemy za godną postawę w czasie przygotowania i uroczystości. Dziękujemy rodzicom, świadkom i bliskim za liczny udział, modlitwę i za tak liczne przystąpienie do Komunii św.

– biblioteka „Pod Aniołem” zaprasza do obejrzenia wystawy „Skarby zabierzowskiej parafii” a nowo powstałe Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Zabierzowskiej – zaprasza serdecznie w przyszła niedzielę na spacer po Zabierzowie pt: „Podróż z historią po Zabierzowie”. Wyjście z parkingu przy kościele o godz. 13.15. Szczegółowe informacje w gablotce.

– z soboty na niedziele nastąpi zmiana czasu. Przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Pamiętajmy o tym.

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy; kolejny artykuł z wielkopostnego cyklu pt: „Imperium sługi”, o spowiedzi przez telefon i tajemnicy spowiedzi art.: „Trybunał Miłosierdzia w służbie Kościołowi”, od kiedy człowiek? odpowiedź w art.: „Jezus – człowiek od poczęcia”, na tak temat aktualny dotyczący Kościoła art.: „Statystyki krzywd” a dla miłośników historii art.: „Kościół nie boi się historii”, czy art.: „Z notatnika przyszłego papieża”.

Zabierajmy „Gościa”, czytajmy „Gościa” – będziemy intelektualnie i duchowo bogatsi.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Stanisława Pasionka i Stanisława Dorynka – Dobry Jezu a nasz Panie …

Leave a Reply