Gazetka Parafialna

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 8-15 listopada 2019

By Marzec 17, 2019 No Comments

Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym 8 DNI

W terminie 08.11-15.11.2019

GALILEAJAFFA TABORKANA GALILEJSKA KAFARNAUM – M. MARTWE TYBERIADA- JEROZOLIMABETLEJEM

1 dzień

KRAKÓWTEL AVIV

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowobiletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg
w
Betlejem.

2 dzień:
BETLEJEM
Śniadanie.
Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
3 dzień:
JEROZOLIMA

Śniadanie.
Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfagepoczątek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas ChrystusOjcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnymmodlitwa Chrystusa w Getsemaniw Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
4 dzień:
CEZAREA NADMORSKAHAJFANAZARETKANA GALILEJSKA
Śniadanie.
Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretuw tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiejsanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 dzień:
GÓRA
8 BLOGOSŁAWIEŃSTWKAFARNAUMREJS ŁODZIĄRYBA ŚW. PIOTRA
Śniadanie.
Transfer na Górę 8 Błogosławieństw miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaummiasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch rybę Świętego Piotra (20 USD). Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca, gdzie Chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień:
JERYCHO
MORZE MARTWE
Śniadanie.
Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
7 dzień:
JEROZOLIMA

Śniadanie.
Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

8 dzień:
TEL
AVIV KRAKÓW
Śniadanie.
Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski

CENA:

45 osób740 USD
40
osób760 USD

35 osób780 USD

30 osób800 USD

25 osób820 USD


CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (7 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** zgodnie z programem wycieczki
 • Wyżywienie śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL30,000, NNW4000i bagaż400

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (100 USD)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji3,2% wartości imprezy
 • Składki na TFG 13 zł/os.

UWAGI

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 3. Napoje do kolacji dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
 4. Cena za dziecko 2-12 lat (-100 USD)
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 USD
 6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 7. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób

ZAPRASZAMY

Leave a Reply