Ogłoszenia duszpasterskie na 10 marca 2019

By Marzec 9, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.03.2017

I – niedz. Wielkiego Postu

– o godz. 16.00 pierwsze w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– „Droga Krzyżowa”w niedzielę o godz. 8.00 oraz w piątek o godz. 7.30; 16.30 dla dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

Tak licznie uczestniczyliśmy w liturgii w „Środę popielcową”. Szczerze zatem podejmijmy pasyjną refleksję i w miarę możliwości zechciejmy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych.

– dziękujemy Wszystkim, którzy w ramach 40-to godzinnego nabożeństwa prowadzili adorację i nawiedzali Pana Jezusa.

– w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci, które w marcu obchodzą I-rocznice urodzin. Prosimy o zgłoszenie tych dzieci.

– chrztu św. udzielimy 24 marca na mszy św. o godz. 12.00 – rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę 23.03. po mszy św. wieczornej w kościele.

Natomiast w kwietniu msza św. chrzcielna w Niedzielę Zmartwychwstania (21.04) i w Niedziele Miłosierdzia (28.04) o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy o błog. dla ojców z okazji uroczystości św. Józefa. Na tej mszy św. młodzież kl. III gimnazjum wraz ze swymi rodzicami, którzy wręczą swoim dzieciom krzyże, rozpocznie bezpośrednie modlitewne przygotowanie na przyjęcie sakramentu bierzmowania. Uroczystość bierzmowania tej grupy młodzieży w środę 20.03. o godz. 18.00.

– msza św. o miłosierdzie dla ojców zmarłych 19.03. o godz. 17,00. Imiennych zgłoszeń można dokonywać w zakrystii lub kancelarii.

Modlitwa różańcowa:

w środę – Róża MB Kalwaryjskiej. O 16,15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

w piątek – Róża MB Bolesnej i MB Wniebowziętej.

w sobotę – Róża MB Szkaplerznej.

– zapraszamy na spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – kl. VII w poniedziałek o godz. 16.30

kl. VIII w poniedziałek o godz. 17.00 w programie tego spotkania egzamin z zagadnień katechizmowych.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny proponuje: cykl wielkopostny pod tytułem: „Droga Krzyżowa-wchodzę” – pierwszy z tego cyklu art.: „Co robić w nocy”. Ponadto polecamy: na temat rodziny art.: „Dialog to miłość”. Rodzicom polecamy art. na bardzo aktualny temat pt.: „Sposób na deprawatorów”; na temat istoty postu art.: „Umartwienie nie zmartwienie”; dla artystów ducha art.: „Kaznodzieja kolorów” a dla kibiców art.: „Zimowa potęga”.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Barbarę Kęder – Dobry Jezu a nasz Panie …