Gazetka Parafialna

Egzamin do bierzmowania dla kl. III gimnazjalnych (przypomnienie)

By Luty 16, 2019 No Comments

Egzamin dla kandydatów klas III gimnazjalnych

do bierzmowania 2019

1. W tym roku dopuszczenie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klas III gimnazjalnych odbędzie się 20 lutego 2019 r. w następujących godzinach (do wyboru):

* godz. 15.30 – 16.30

* godz. 18.00 – 19.00

1. Egzamin odbędzie się w kancelarii parafialnej (ul. Kolejowa 9).
  2. Na spotkanie kandydaci przynoszą:

* Uzupełnione dzienniczki (ocena z religii na półrocze + opinia Katechety)

* Referat na temat bierzmowania (Najważniejsze informacje o bierzmowaniu, powody, dla których kandydat pragnie przyjąć ten sakrament, wybrane imię patrona do bierzmowania z krótkim życiorysem, imię i nazwisko świadka). Paca ma być napisana własnoręcznie i czytelnie, minimum 2 strony A4.

* zaświadczenie o przyjęciu chrztu św. (osoby ochrzczone poza naszą parafią, które takiego zaświadczenia jeszcze nie dostarczyły)

1. W uzasadnionych przypadkach (choroba, pilny wyjazd) będzie można ustalić sobie indywidualnie inny termin egzaminu.
  2. Spotkanie dla Rodziców kandydatów odbędzie się po egzaminie na początku marca. Dokładny termin spotkania i prób liturgicznych zostanie podany za miesiąc.
  3. Msza święta z obrzędem przekazania krzyża kandydatom przez Rodziców odbędzie się w niedzielę 17 marca 2019 r. o godz. 17.00
  4. Przypominam, że Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania planowana jest na 20 marca 2019 r. o godz. 18.00. Sakramentu udzielał będzie J.E. Ks. Bp Jan Zając.

ks. Marek Skop

Zabierzów, dn. 20.01.2019r.