Ogłoszenia duszpasterskie na 3 lutego 2019

By Luty 2, 2019 No Comments

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3.02.2019

IV – niedz. zwykła

– Z racji I – niedz. miesiąca po mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu. Tradycyjnie o 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.30 nieszpory.

– Kalendarz liturgiczny

we wtorek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.

w środę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

– Modlitwa Różańcowa

w piątek – Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

w niedzielę – Róża św. Stanisława.

– w przyszłą niedzielę na mszy św. o 10.30 poświęcenie i wręczenie dzieciom kl. III modlitewników. Zapraszamy na tę msze św. zainteresowane dzieci i ich rodziców.

– składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Jak zawsze liczymy na zrozumienie i ofiarność.

– 17.02. o godz. 12.00 – msza św. w intencji dzieci, które w lutym obchodzą I – rocznicę urodzin. Prosimy o zgłoszenia tych dzieci.

– msza św. dziękczynna za pełne łaski pielgrzymowanie do „Ziemi Świętej” zostanie odprawiona 31.03. o godz. 12.00.

– zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za świadectwo życia wiarą i za zainteresowanie i zaangażowanie w życie parafii oraz za przekazane ofiary na konkretne cele: na UPJP II w Krakowie, na Dom Księży Emerytów, na Kurię Metropolitalną, na parafię i na utrzymanie księży. Niech wspólna modlitwa wyjedna Boże błogosławieństwo w bieżącym roku. Do zgłoszonych uwag będziemy nawiązywać w ciągu roku, a konkretne propozycje będziemy starali się realizować dla wspólnego dobra.

– dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii również przy okazji kolędy. W tym roku nie ma zimowej przerwy, ale prace są kontynuowane. Efekt prac jest widoczny.

– są jeszcze wolne miejsca na kolonię organizowaną przez parafię z racji na rezygnację z wyjazdu kilku osób. Jeśli są osoby chętne na wyjazd, prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu w kancelarii.

– w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp: Zbigniewa Walkowicza i Tadeusza Jurgę – Dobry Jezu a nasz Panie …

– Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.